Allinge-Sandvig Gymnastikforening

Stadionvej 2, 3770 Allinge

cvr.nr. 14047816

Kalender

Håndbold: NH u14 d - Viking/Rønne
19. feb 2018 kl. 17:30 - 18:30
ASG Generalforsamling
21. feb 2018 kl. 19:00 -
Håndbold: Dommeraften- hvad siger dommeren?
22. feb 2018 kl. 18:00 - 20:00
Fit og Festlig lørdag
24. feb 2018 kl. 15:30 -
Håndbold: NH u10 d - Viking/Rønne
25. feb 2018 kl. 09:00 - 10:00
Håndbold: NH u10 d - Aaif
25. feb 2018 kl. 11:40 - 12:40
Håndbold: Team NH damer - Freja HK
25. feb 2018 kl. 12:30 - 13:30
Håndbold: NH u10 piger - Nexø HK
25. feb 2018 kl. 13:45 - 14:45
DBU Futsal u10 stævne
03. mar 2018 kl. 09:00 - 16:00
Håndbold: Team NH damer - Team København
04. mar 2018 kl. 14:30 - 15:30
Håndbold: Team NH damer - Team København
04. mar 2018 kl. 14:30 - 15:30
Gymnastik: Afslutning for Ramasjang + Rytmepiger
07. mar 2018 kl. 16:30 -
Håndbold: NH u12 p - ØIF
10. mar 2018 kl. 09:00 - 10:00
Håndbold: NH u12 d - ØIF
10. mar 2018 kl. 10:00 - 11:00
Håndbold: NH u10 piger - Nexø HK
10. mar 2018 kl. 11:00 - 12:00
Håndbold: Team NH damer - Tårnby HK
10. mar 2018 kl. 12:00 - 13:00
Håndbold: Team NH damer - AB 2
11. mar 2018 kl. 15:00 - 16:00
Håndbold: NH u14 d - ØIF
14. mar 2018 kl. 19:30 - 20:30
Håndbold: Stævne for U10 piger/drenge og U12 piger
18. mar 2018 kl. 00:00 - 00:00
Håndbold: Team NH damer - Allerød HB
18. mar 2018 kl. 15:30 - 16:30

Kalender

Håndbold: NH u14 d - Viking/Rønne
19. feb 2018 kl. 17:30 - 18:30
ASG Generalforsamling
21. feb 2018 kl. 19:00 -
Håndbold: Dommeraften- hvad siger dommeren?
22. feb 2018 kl. 18:00 - 20:00
Fit og Festlig lørdag
24. feb 2018 kl. 15:30 -
Håndbold: NH u10 d - Viking/Rønne
25. feb 2018 kl. 09:00 - 10:00
Håndbold: NH u10 d - Aaif
25. feb 2018 kl. 11:40 - 12:40
Håndbold: Team NH damer - Freja HK
25. feb 2018 kl. 12:30 - 13:30
Håndbold: NH u10 piger - Nexø HK
25. feb 2018 kl. 13:45 - 14:45
DBU Futsal u10 stævne
03. mar 2018 kl. 09:00 - 16:00
Håndbold: Team NH damer - Team København
04. mar 2018 kl. 14:30 - 15:30
Håndbold: Team NH damer - Team København
04. mar 2018 kl. 14:30 - 15:30
Gymnastik: Afslutning for Ramasjang + Rytmepiger
07. mar 2018 kl. 16:30 -
Håndbold: NH u12 p - ØIF
10. mar 2018 kl. 09:00 - 10:00
Håndbold: NH u12 d - ØIF
10. mar 2018 kl. 10:00 - 11:00
Håndbold: NH u10 piger - Nexø HK
10. mar 2018 kl. 11:00 - 12:00
Håndbold: Team NH damer - Tårnby HK
10. mar 2018 kl. 12:00 - 13:00
Håndbold: Team NH damer - AB 2
11. mar 2018 kl. 15:00 - 16:00
Håndbold: NH u14 d - ØIF
14. mar 2018 kl. 19:30 - 20:30
Håndbold: Stævne for U10 piger/drenge og U12 piger
18. mar 2018 kl. 00:00 - 00:00
Håndbold: Team NH damer - Allerød HB
18. mar 2018 kl. 15:30 - 16:30

LM i Vejen 18.-19-Marts 2017

Vi har i weekenden været til Landsmesterskaberne i badminton U9 og U11 i Vejen Idrætscenter.
ASG har været repræsenteret med 6 spillere.
Malthe Hansen og Joakim Hæstrup i U9 D.
De var med i både single, og sammen i double. Det blev desværre ikke til nogle sejre, men der blev spillet rigtig meget fjer, og drengene synes det var en fantastisk oplevelse at være med.
I U11 var Sofia Thorsen, Elin Stenstrup, Urs Holm Christiansen og Lasse Kofoed West repræsenteret.
Efter mange gode single kampe i D- rækken, hvor Elin og Sofia er i hver sin pulje, ender de begge som puljevindere, og i sidste ende møder de hinanden i finalen, hvor Sofia Thorsen løber med sejren efter en ben hård 3- sætter.
Urs Holm Christiansen var i U11 D med i single, hvor der ikke var de store problemer på noget tidspunkt. Urs bliver sikker puljevinder, og vinder sin finale om søndagen.
Lasse Kofoed West var med i C-rækken, hvor han efter 3 sejre i sin pulje, måtte ud i yderligere 3 hårde kampe, for at sikre sig en plads i finalen. I denne række var de 61 drenge, derfor så mange puljer og kampe.
Lasse spillede en meget tæt kamp i finalen om søndagen, og vandt.
Urs og Lasse spillede herredouble sammen række C, men tabte en kamp i puljen og gik ikke videre.
Derimod gjorde Elin og Sofia rent bord i damedouble række D, og fik en guldmedalje med hjem.

Nyheder i ASG

  • Håndbold: Dommeraften 22.februar 12. februar 2018

  • Nytårskoncert 2018 22. januar 2018

    Nytårskoncerten 2018 blev endnu en succes For fulde huse levede Henrik Krogsgaard endnu en gang op...

  • AS Revy 2018 19. januar 2018

    Billet salget er startet OBS! UDSOLGT 19.maj

  • NYT: Bølle bold(fodbold) 09. januar 2018

    Bølle bold starter 12.januar Krølle Bølle Bold er for alle 3 – 5 årige i ASG. Vi kaster, sparker, dribler...

  • Fit og Festlig lørdag 03. januar 2018

  • ASG løb 13. december 2017

    ASG løb er godt igang Vi er ca 16 der mødes 2 gange om ugen. Der er plads til alle, også hvis man kun...

  • Årets spiller 2017 05. december 2017

    Årets spiller 2017 Fra ASG fodbold Mathias Lund Andersen "LA" Valget af årets fodboldspiller går i år til en ung...

  • Succes 16. november 2017

    Stig Rossens Julekoncert 2017 i Bornholms idræt- og kulturcenter Tak til vores sponsorer: Hos...

  • Petanquemester 2017 25. september 2017

    Petanquemester 2017 Ethel Jacobsen(tv) blev årets petanquemester 2017. Nr.2 blev Anni Svensson og nr. 3...

  • Tennismester 2017 09. september 2017

    Bent Hansen indendørsmester 2017


Nyheder i ASG

  • Håndbold: Dommeraften 22.februar 12. februar 2018

  • Nytårskoncert 2018 22. januar 2018

    Nytårskoncerten 2018 blev endnu en succes For fulde huse levede Henrik Krogsgaard endnu en gang op...

  • AS Revy 2018 19. januar 2018

    Billet salget er startet OBS! UDSOLGT 19.maj

  • NYT: Bølle bold(fodbold) 09. januar 2018

    Bølle bold starter 12.januar Krølle Bølle Bold er for alle 3 – 5 årige i ASG. Vi kaster, sparker, dribler...

  • Fit og Festlig lørdag 03. januar 2018

  • ASG løb 13. december 2017

    ASG løb er godt igang Vi er ca 16 der mødes 2 gange om ugen. Der er plads til alle, også hvis man kun...

  • Årets spiller 2017 05. december 2017

    Årets spiller 2017 Fra ASG fodbold Mathias Lund Andersen "LA" Valget af årets fodboldspiller går i år til en ung...

  • Succes 16. november 2017

    Stig Rossens Julekoncert 2017 i Bornholms idræt- og kulturcenter Tak til vores sponsorer: Hos...

  • Petanquemester 2017 25. september 2017

    Petanquemester 2017 Ethel Jacobsen(tv) blev årets petanquemester 2017. Nr.2 blev Anni Svensson og nr. 3...

  • Tennismester 2017 09. september 2017

    Bent Hansen indendørsmester 2017


Besøgende i dag: 16010 (5)

Håndbold: NH u14 d - Viking/Rønne
19. feb 2018 kl. 17:30 - 18:30
ASG Generalforsamling
21. feb 2018 kl. 19:00 -
Håndbold: Dommeraften- hvad siger dommeren?
22. feb 2018 kl. 18:00 - 20:00
Fit og Festlig lørdag
24. feb 2018 kl. 15:30 -
Håndbold: NH u10 d - Viking/Rønne
25. feb 2018 kl. 09:00 - 10:00
Håndbold: NH u10 d - Aaif
25. feb 2018 kl. 11:40 - 12:40
Håndbold: Team NH damer - Freja HK
25. feb 2018 kl. 12:30 - 13:30
Håndbold: NH u10 piger - Nexø HK
25. feb 2018 kl. 13:45 - 14:45
DBU Futsal u10 stævne
03. mar 2018 kl. 09:00 - 16:00
Håndbold: Team NH damer - Team København
04. mar 2018 kl. 14:30 - 15:30
Håndbold: Team NH damer - Team København
04. mar 2018 kl. 14:30 - 15:30
Gymnastik: Afslutning for Ramasjang + Rytmepiger
07. mar 2018 kl. 16:30 -
Håndbold: NH u12 p - ØIF
10. mar 2018 kl. 09:00 - 10:00
Håndbold: NH u12 d - ØIF
10. mar 2018 kl. 10:00 - 11:00
Håndbold: NH u10 piger - Nexø HK
10. mar 2018 kl. 11:00 - 12:00
Håndbold: Team NH damer - Tårnby HK
10. mar 2018 kl. 12:00 - 13:00
Håndbold: Team NH damer - AB 2
11. mar 2018 kl. 15:00 - 16:00
Håndbold: NH u14 d - ØIF
14. mar 2018 kl. 19:30 - 20:30
Håndbold: Stævne for U10 piger/drenge og U12 piger
18. mar 2018 kl. 00:00 - 00:00
Håndbold: Team NH damer - Allerød HB
18. mar 2018 kl. 15:30 - 16:30